.

.

New
Замена на батеријата на Kastar 1-Pack 7.2V 2300MAH NI-MH за 10-000009-001, 10000009-001, 10000009001, 10-000013-001, 10000013-001, 10000013001, Златна моќност 6MR2000AAY4Z, Златен Пауер Дел бр.: 228844

Замена на батеријата на Kastar 1-Pack 7.2V 2300MAH NI-MH за 10-000009-001, 10000009-001, 10000009001, 10-000013-001, 10000013-001,

DEN 2.67

Износот
Залиха

2 V; капацитет на батерија : 2300m Ah; димензии на батеријата : 50,29 x 42,4 x 14,37mm (1,98 "x 1,67" x x x x 1,15 "). Обезбедување на безбедност : Kastar додадете додаток за заштита на мешавина на катодата на батериите, заштитете го материјалот од деградација во напредокот на полнење и празнење, проширете го животниот век до 1200 циклуси. Топол потсетник : Може ли лесно да се користи "Ctrl" + "F" за да ги пронајдете вашите модели компатибилни со следниве модели / броеви на делови : 2 GIG Alarm System Panel 2 GIG GO контролни панели 2 GIG Technologies 228844 2 GIG BATT1 228844 Alarm System Go Control 2 GIG Batt1 X 2 GIG Batt2 X Console 2 GIG- CNTRL2 2 GIG-CP2 6 MR2000 AAY4 Z 6 MR1600 AAY4 Z CASTE-223 GCKIT311 OSI OSA-231 OSA231 10-000009-001 10000009-001 10000009001 10-000013-001 10000013-001 10000013001 ЗЛАТНО ДЕЛ. Ниско само-празнење : Вградената структура на заптивката Проширете го просторот на кристални решетки, направете повеќе простор за водород, така што батериите Кастар ќе ја задржат моќта подолга од другите.Висок капацитет : Повеќе не треба да се грижите за издржливоста на батериите, батеријата со висок капацитет на Кастар ќе обезбеди ултра силна моќност за вашите уреди да работат добро и да работат подолго. Заштита на животната средина : Ni-MH еко-пријателска ќелија, не содржи Hg/CD/PB, не прави загадување на околината и со употреба на челична школка DBCK што може да ја заштити батеријата од експлозија заради прекумерна притисок. Спецификација на батеријата : Тип на батерија : Ni-MH; Напон на батеријата : 7. Висок капацитет : Повеќе не се грижите за издржливоста на батериите, батеријата со висок капацитет на Кастар ќе обезбеди батерија ќе обезбеди со висок капацитет Ултра силна моќност за вашите уреди добро да известуваат и да работат подолго.

Декларираните карактеристики

Battery Type:
Ni-MH; Battery Voltage
Ново

Поврзани производи