.

.

New
Бренд Помош бренд на производи од прва помош Флексибилно валано валано облекување на газа за мала нега на рани, меко подлога и инстант апсорпција, 3 инчи за 2,1 јарди,

Бренд Помош бренд на производи од прва помош Флексибилно валано валано облекување на газа за мала нега на рани, меко подлога

DEN 100.64

Износот
Залиха

Нелепливи влошки : Дизајнот без повреди докажано дека не се држи до рани. Исто така, нуди флексибилна заштита што се протега и дозволува слобода на движење. Користете бренд за бенд-помош на производи од прва помош Флексибилна валана газа за да обезбедите преливи за рани, влошки за газа и влошки што не се ставаат во области кои се тешко кон бенд. Покрај тоа, брендот Johонсон и nsонсон Црвен крст беше #1 препорачан бренд на 38% наспроти следната највисока препорачана марка, Курад, на 14%. Користете бренд за бенд-помош на производи за прва помош валани газа за да обезбедите влошки за газа или влошки што не се ставаат во области со тврда бенд. Затегнатиот материјал овозможува слобода на движење. Веб -страница на Центри за контрола и превенција на болести. Од брендот #1 Доктор препорачан бренд, брендот за помош на прва помош стерилна газа доаѓа во ролна 3 инчи за 2,1 јарди во пакет со 5 бродови. Направено со меко подлога што обезбедува инстант апсорпција, стерилниот ролна на газа може да се користи и како примарен облекување. Солена вода : Исчистете ја раната. Подложни или сунѓери : Исчистете ја и перница вашата рана. Четириесет и шест проценти (46%) изјавиле дека групата-помош за производи од прва помош е #1 препорачаната марка наспроти следната највисока препорачана марка, Курад, на 13%. Флексибилниот валани газа од 3 инчи прави одличен додаток на комплет за прва помош или материјали за нега на рани. Идеално за нега на рани од прва помош за мали намалувања, гребени и изгореници, оваа ролна за прва помош има посебен, самостојно лепило дизајн на Клинг за да остане на место дури и на тешки места. Исто така, се одликува со низок дизајн за да се спречи понатамошно иритација. Оваа прва помош се тркалаше газа на себеси за да ги покрие раните и да остане на место, елиминирајќи ја потребата за лента.

Декларираните карактеристики

Ново

Поврзани производи