.

.

New
Linkind MR16 LED Сијалица Затемнети, GU5. 3 Со E12 Канделабри LED Светилки 60W Еквивалент, B11 Затемнети Лустери Светилки

Linkind MR16 LED Сијалица Затемнети, GU5. 3 Со E12 Канделабри LED Светилки 60W Еквивалент, B11 Затемнети Лустери Светилки

DEN 671.84

Износот
Залиха

[60w Еквивалентни Енергетски Ефикасни] Овие енергетски ефикасни светилки за свеќи Од типот Б ви овозможуваат совршен избор за замена НА сијалиците СО БЛЕСКАВО СВЕТЛО ОД 60 W, што неверојатно ја намалува потрошувачката на електрична енергија за 85%. 3 Со E12 Candelabra LED Светилки 60 W Еквивалент, Linkind B11 Затемнети Лустерот Светилки. [ ЗАТЕМНЕТ ЗА ПРИЛАГОДУВАЊЕ НА ОСВЕТЛЕНОСТА] : Компатибилен со повеќето led затемнувачи достапни на пазарот, led светилките СО база GU5.3 имаат мазен опсег на затемнување помеѓу 10% -100% . ➣СОВРШЕНО ОСВЕТЛУВАЊЕ СО АКЦЕНТ : со стандардна основа ГУ5. Mr16 LED Сијалица Затемнети, Linkind GU5. [Одлични Лустери Светилки] Без треперење и без груби сјај. УЛ Наведени и FCC сертификација обезбедува квалитетна употреба.3, linkind MR16 LED светилки за затемнување емитуваат фокусирано светло на самото место со агол од 40 степени за подобро да ги нагласат предметите. Идеален за осветлување на патеката, осветлување на пејзажот, вдлабнато осветлување и рефлектор во куќата, канцеларијата, галеријата, музејот, продавницата, ресторанот итн.[Е12 Затемнети Канделабри LED светилки] LINKIND B11 ГРОЗДОБЕР Канделабри LED светилки се дизајнирани со мазен капацитет за затемнување од 10% до 100% , компатибилни со повеќето стандардни затемнувачи за да ја прилагодат осветленоста за да ја задоволат вашата побарувачка. Затемнете ја светлината за да создадете најдобра осветленост за да одговара на вашето расположение. Светилките На лустерот Е12 испуштаат 500 лумени од 2700к мека бела светлина, спречувајќи замор на очите и создавајќи атмосфера без стрес за вашето живеење, релаксирање, спиење, работа, учење итн.

Декларираните карактеристики

Ново

Поврзани производи