.

.

New
ЏОУЈУ 60В Моторизирана Мини Метална Машина ЗА Мелење САМОСТОЈНА Електрична Алатка За Обработка На Дрво Соба За Хоби Наука

ЏОУЈУ 60В Моторизирана Мини Метална Машина ЗА Мелење САМОСТОЈНА Електрична Алатка За Обработка На Дрво Соба За Хоби Наука

DEN 0.33

Износот
Залиха

Мелење машина, со два рабови, е опасно, така што луѓето треба да бидат водени од експерти кога го користат. Главни делови На Мини Метална Машина За Мелење : глава, долг машински кревет, краток машински кревет, голем лизгач, мал лизгач, сечило на моторот, парче за поврзување, опрема итн. Сите делови се направени од метал. Фреза Со линија на скала од 0,02 мм, рачното тркало ја зголемува прецизноста при обработката. Мини Фреза работен материјал : лигнинска пластика, мек метал (злато, сребро, бакар, алуминиум итн.), акрилик, пластика итн. Моторната кутија и главата се споени. Максималната моќност на моторот е 144 W со користење на помоќен мотор. Технички параметри : 1.Колети : 1-6мм 2.Брзина на моторот : 12.000 вртежи во минута / мин 3.Оска И, З патување : 32мм оска Х патување : 145мм 4.Моќност на моторот : 144w 5.Влезен напон/струја/моќност : 12 VDC/5 A/60 W 6.Максимална големина на работниот материјал стегната со машина заменик : 50мм Што има во кутијата? 1 Х 60В Мини Метал Мелење Машина.

Декларираните карактеристики

Ново

Поврзани производи