.

.

New
Златна серија Opteka VM-2000 Златна серија стерео видео пушка микрофон со шок монтирање за дигитални SLR камери и камкордери

Златна серија Opteka VM-2000 Златна серија стерео видео пушка микрофон со шок монтирање за дигитални SLR камери и камкордери

DEN 2.33

Износот
Залиха

Стерео X/Y кондензатор, 3,5мм мини џек. Издржлива конструкција на метално тело. Намалување на системот за суспензија на бучава (NRS). Филтер со висок премин со два чекори (рамен/80 Hz). Интегрирана монтажа на шок. Стерео X/Y кондензатор, 3,5мм мини џек. Издржлива конструкција на метално тело. Намалување на системот за суспензија на бучава (NRS). Филтер со висок премин со два чекори (рамен/80 Hz). Интегрирана монтажа на шок. Стерео микрофон VM-2000 DSLR е компактен микрофон со висока насока наменета за употреба со DSLR камери. VM-2000 во голема мерка го подобрува аудиото на DSLR фотоапаратите, додека неговата компактен (4,5 инчен) должина го олеснува монтирањето и останувањето надвор од гледање. Неговиот високо насочен пикап, реакција на широка фреквенција и стерео аудио слики се сигурни дека ќе го прилагодат гаматот на апликации за снимање видео. VM -2000 има одвојлив калем кабел со прекината врска од 1/8 (3,5 mm) и вклучува држач за шок -топење со чевли.СПЕЦИФИКАЦИИТЕРНСДУЦЕР : Кондензерполарна шема : Респективност на кондензатор : -42 DB : -42 DB : -42 DB +/- 3 DB/0 DB = 1 V/PA, 1000 Hz Signal-To-Noise Сооднос : 75d B или More Output Импеданса : 500 OHM или Подобро напојување : 2 AAA Батерии -jack Dimensions (Lx Hx D) : 4.5 x 1.7 x 2.1" (115 x 45 x 55mm) Weight : 2.5 oz (72g) What's in the box~ VM-2000 Shotgun Microphone~ Shock mount~ Coiled 3.5mm cable ~ 1 Year warranty~ User водич.

Декларираните карактеристики

Ново

Поврзани производи