.

.

New
Харис KH1057 Модел 702 2 Фаза Регулатор, H2, 125 psi

Харис KH1057 Модел 702 2 Фаза Регулатор, H2, 125 psi

DEN 9326.72

Износот
Залиха

2 1/8 " 302 нерѓосувачки челик дијафрагма. Едноделен дизајн на капсулирано седиште за заштита на седиштето. Хромирана хауба, тело и фитинзи. 2 " хромиран мерач со двојна скала (пси/бар). Хромиран месинг двостепен регулатор на цилиндри со дијафрагма од нерѓосувачки челик за општа лабораториска употреба. Моделот 702 обезбедува постојан притисок на испорака од целосни до речиси празни услови на цилиндерот. Моделот 702 е погоден за : *некорозивни гасови *Прочистување *тестирање На Притисок *Ќебе.

Декларираните карактеристики

Ново

Поврзани производи