.

.

New
LMUT25 Линеарни Топчести Лежишта 25mmx40mmx45mm Хром Челик ЗА ЦПУ 3d Печатач 2pcs

LMUT25 Линеарни Топчести Лежишта 25mmx40mmx45mm Хром Челик ЗА ЦПУ 3d Печатач 2pcs

DEN 2.33

Износот
Залиха

Челичните топчиња ротираат со многу мала отпорност на триење, што резултира со непречено движење со голема точност. [СПОСОБНОСТ] - Капацитет На Статичко Оптоварување( Кор) : 1534 N, Динамички Капацитет На Оптоварување( Цр) : 862,5 N (Препорачаното оптоварување е 80% од номиналното оптоварување, а не да го надминува номиналното оптоварување. [КАРАКТЕРИСТИКИ] - овие топчести лежишта се пократки од стандардните линеарни лежишта за заштеда на простор. [АПЛИКАЦИИ] - Механички слајдови, табели со 2 оски и 3 оски, линеарни маси, 3Д печатачи итн.[ГОЛЕМИНА] - Модел : LMUT25, 25x40x45mm Метрички Двојно Печат Хром Челик Линеарно Лежиште.5 N Содржина На Пакетот : 2 x Линеарни Лежишта. Бидејќи топката на носачот е во точкаст контакт со вратилото, се применуваат мали оптоварувања. Спецификации : Модел : Lmut25 Материјал За Домување : Хром Челичен Кафез Материјал : Најлон Внатрешен Дијаметар : 25mm Надворешен Дијаметар : 40mm Вкупна Должина : 45mm Статички Капацитет На Оптоварување( Cor) : 1534n Динамички Капацитет На Оптоварување (Cr) : 862. [УПОТРЕБА] - Линеарните лежишта се дел од системите за линеарно движење, кои често се користат заедно со цилиндрични шахти или водичи.

Декларираните карактеристики

Ново

Поврзани производи