.

.

New
Стауб 40509-900 Мини Чоколадо Фонду Сет, Цреша 3,9 инчи, Фонду Тенџере, Автентичен Јапонски Производ

Стауб 40509-900 Мини Чоколадо Фонду Сет, Цреша 3,9 инчи, Фонду Тенџере, Автентичен Јапонски Производ

DEN 1.33

Износот
Залиха

Произведено Во Франција. Доаѓа со 4 вилушки, потопло и светло. Може да се користи на сите видови плочи за готвење. Овој мини, 4 вилушка, Чоколаден фонду Поставен Во емајл од цреша е рачно изработен Од Стауб Во Франција. Мат емајлот, леано железо го прави многу издржлив, дава големо задржување на топлината и создава нелеплива површина без зачини на тенџерето. Совршена мала големина за десерти-натопете вистинско овошје или свежи бисквити во стопено чоколадо. Цреша мет емајл надворешни и црна мат емајл внатрешни работи. Вклучува 4 вилушки од фонду со дрвени рачки и горилник за чај.

Декларираните карактеристики

Ново

Поврзани производи