.

.

New
Ајнур Турска декоративна чинија 9,85 Рачно изработен керамички украс за декор за висина на wallид од дома и канцеларија

Ајнур Турска декоративна чинија 9,85 Рачно изработен керамички украс за декор за висина на wallид од дома и канцеларија

DEN 3.33

Износот
Залиха

Ние ќе обезбедиме премиум услуга за да помогнеме во решавањето на кој било проблем. Колекционерски сувенир, совршена големина за прикажување во кабинет, аранжман на полици или странична табела. Сите наши производи можат да бидат прекрасен подарок за вашите најблиски во специјални прилики, како што се Божиќ, роденден, затоплување на куќата, свадба, Велигден или други празници. Тука тие се мијат и филтрираат повеќе пати за да се ослободат од сите странски материјали и оставаат да застанат околу 20-25 дена. Тркалезната плоча од 25 см (9,85 инчи) доаѓа со држач за приказ, така што декоративните плочи можат да се прикажат на таблети и полици. Уметноста на керамика која се развива во Анадолија го достигна своето највисоко ниво на техника и естетска, особено за време на периодот Селџук и Отоман. Одличен декоративен wallиден декор за стадиум во куќата, хотелско лоби, домашна канцеларија и исто така и декор за домашна дневна соба. Денес, Кутахја се оживеа како важен центар на изработка на плочки и керамика. Веднаш можете веднаш да го обесувате. Смесата за печат се користи претежно за wallидни и подни плочки.Овие рачно изработени керамички плочи се убави предмети за декор за домот, а исто така прават одлични подароци. Основните материјали што се користат во производството на CINI се состојат од во основа калцит и коолин кои се богати со содржина на цилициум (кварц). Ако имате проблеми за време на испорака, вратете се кај нас. Кутахја беше најважниот центар на производството на керамичкото производство. Благодарение на изобилството наслаги на глина во областа, керамиката беше направена тука во големи количини во фригиско, хеленистичко, римско и византиско време, а традиционалните техники на оваа уметност преживеаја до денес. Оваа прекрасна чинија е совршен декоративен за секоја ниша, маса или мантија во вашиот дом.

Декларираните карактеристики

Ново

Поврзани производи