.

.

New
WDBBY Ретро старо едно лице брзо варено мало глинено тенџере тепсија за шпорет за ориз две покривни каменина тава тенџере мини супа млеко тенџере

WDBBY Ретро старо едно лице брзо варено мало глинено тенџере тепсија за шпорет за ориз две покривни каменина тава тенџере мини

DEN 255.84

Износот
Залиха

Покрај тоа, дното не се лизга и ќе има проблеми со цветањето на глазурата.Капакот за тенџере против прелевање може добро да спречи прелевање. Капакот за тенџере против прелевање може добро да спречи прелевање. Тенџерето, капакот на тенџерето под устата на тенџерето е и не може да истече од тенџерето, така што нема потреба да се грижите за проблемот со шпоретот и гаснењето на пожарот. Поради високата температура, неизвесноста на намалениот пламен ќе предизвика проблеми како што се честичките на порите во керамиката, а овој тип на каменина е поочигледен.Двата капаци содржат воздушни дупки за лесно дисипација на топлина, отпорни на експлозија и отпорни на пукнатини. Процес : висока температура отпуштање.Опсег на примена : микробранова печка, пламен, (не се применува за индукциски шпорет). Поради високата температура, неизвесноста на намалениот пламен ќе предизвика проблеми како што се честичките на порите во керамиката, а овој тип на каменина е поочигледен. Ова е нормален феномен на керамиката и не е недостаток.Главен извор : планови за самостојно правење [име] црна тепсија материјал : Керамика[големина]9,5*19,5 см, 24*13,5 см[тежина] 2,8 кг[температура на топлина] -20~420[пакување] безбедно пакување[соодветна средина] микробранова печка, кабинет за дезинфекција, рерна, шпорет на гас, електрична печка. Тенџерето, капакот на тенџерето под устата на тенџерето е и не може да истече од тенџерето, така што нема потреба да се грижите за проблемот со шпоретот и гаснењето на пожарот.

Декларираните карактеристики

Ново

Поврзани производи