.

.

New
Беикал 12в Запечатен Полнач За Батерии Со Оловна Киселина, SLA Полнач за Батерии 1300mA со Клип За Крокодил, Зелена Заштита Од Краток Спој

Беикал 12в Запечатен Полнач За Батерии Со Оловна Киселина, SLA Полнач за Батерии 1300mA со Клип За Крокодил, Зелена Заштита

DEN 175.84

Износот
Залиха

14" (приближно) ДОЛЖИНА НА ЖИЦА ЗА НАПОЈУВАЊЕ : 60 СМ ДОЛЖИНА НА ЖИЦА : 90 См Црвениот Клип се поврзува со позитивен, црниот клип се поврзува со негативно led Светло ЗА ИНДИКАЦИЈА ЗА статус ЦРВЕНО LED вклучено ПРИ полнење зелено led вклучено кога Е Целосно Наполнето време на полнење : варира со големината НА батериите 12 V 5-7ah ТРАЕ околу 6 Часа; 12v 9ah Трае Околу 10 Часа; 12v 15-25 AH ТРАЕ ОКОЛУ 13-15 часа. Аплицирајте за батерија на мотоцикл, батерија на автомобил, резервна моќност, прозорци, енергија за итни случаи, соларна енергија, аудио, противпожарна енергија, безбедносна моќност, Атв И Косилки за Трева, Електричен Распрскувач. Следете го статусот на вчитување на батеријата преку ЛЕР индикаторите за да знаете кога да се исклучите и да одите.

Декларираните карактеристики

Ново

Поврзани производи