.

.

New
Комплет Четки ЗА Боја ЏОИНРИ, 20 Парчиња Четки За Боја Со Тркалезен Врв Најлонски Уметник За Коса Акрилни Четки За Боја За Акрилно Масло Акварел, Уметност За Нокти За

Комплет Четки ЗА Боја ЏОИНРИ, 20 Парчиња Четки За Боја Со Тркалезен Врв Најлонски Уметник За Коса Акрилни Четки За Боја За Акрилно

DEN 3.00

Износот
Залиха

Најдобар начин за чистење и заштита на четката : Исчистете ги четките веднаш по нивното користење, избегнувајте чистење додека чистите. разновидните минијатурни четки за боја ви овозможуваат да направите убави детали и уметничко сликарство токму за да достигнете тесни, мали точки или мали точки. Висококвалитетна уметничка четка. Одличен подарок за сликање. за семејството, пријателите, децата, девојчињата, жените, ученикот, соученикот, наставникот. Никогаш не оставајте ги четките да лежат на главите во вода, растворувач или при сушење. За користење во училиште, патување или се користи во домот и канцеларијата. Чувајте чисти четки вертикално, со главата нагоре или хоризонтално. Одлично за диви животни, ботанички, портрети, кукли, илустрации, минијатурни, модели на бродови и авиони, уметност и занает, карпи, кожа, гесо и керамика или уметничко сликарство на телото, ноктите и лицето. Издржливи синтетички најлонски влакна, никелски ферули отпорни на ' рѓа и цврсти дрвени рачки. Работи добро со масло, акварел, акрилик, емајл, цел-винил, гуаче бои.ЏОИНРИ 20 парчиња костуми : 10 големина професионалните четки за бои со различни форми ја прават БОЈАТА ЗА МЕШАЊЕ полесна, совршена за уметници, аматери, студенти, тинејџери, деца, деца и сликари од сите нивоа. Прекрасна идеја за подарок за вашите пријатели и семејства кои се забавуваат во сликарството! 10 Големина : 5/8 8 6 4 5 3 2 2 1 2/0; Должина : 17,5 см до 19,5 см (6,9 до 7,7 инчи). Наменет за долготрајна употреба, без компромис за изведбата или изгледот по повеќекратно сликање и чистење.

Декларираните карактеристики

Ново

Поврзани производи