.

.

New
2 пакувања 3Д филамент за печатач, PLA филамент 1.75мм Свила сјајна влакно, 3Д филамент за печатење 1kg spool +200kg* 4 spools, димензионална точност +/- 0.02mm, 3D потрошен материјал одг?

2 пакувања 3Д филамент за печатач, PLA филамент 1.75мм Свила сјајна влакно, 3Д филамент за печатење 1kg spool +200kg* 4 spools,

DEN 473.44

Износот
Залиха

Особено во споредба со алтернативите засновани на петрохемиски (како што се ABS). Компатибилен со вашиот 3Д печатач - Сјајна потрошувачка на печатач со свила PLA, со дијаметар од 1,75мм, и не е абразивен на кој било начин, што го прави да одговара на повеќето FDM 3 D печатач и 3Д пенкало. Секое 3Д влакно нормално околу 15-18 метри ја менува бојата и е одлична за поголемите отпечатоци да ги покажат сите бои. Премиум квалитет и занаетчиство - 3Д филамент ПЛА 1,75 материјал е изработен од пченкарен скроб и безбеден за деца. Вистински револуционерно влакно - Sikenho 1,75 PLA филаментот е ваш избор на избор да создадете највпечатливи, визуелно прекрасни 3 D можни отпечатоци. Повеќето други материјали бараат малку повеќе бебиња или итерација за да успеат. Може лесно да се печати со голема брзина и ниски температури (0-60 ° C), додека сè уште поседува одлична флексирална и јачина на затегнување, добра отпорност на влијание и неспоредлива завршница на површината што го прави совршен за производство на СИДА, функционални прототипови и сл. Опцијата за боја на 2 пакети всушност вклучува мешавина од различни бои (црвена, виолета, црна) 1 кг и 4 мини лажици, и двете ќе се карактеризираат на вашиот готов принт. Боите курирани од изворите на квалитет во комбинација со точната околина за производство потребни за одржување на димензионалната точност водечки во индустријата ± 0,02мм, создадете материјали што можете да ги користите самоуверено. Без разлика каде сте на вашето патување со 3Д печатење, доживејте боја, откриена со боја со Sieknho.

Декларираните карактеристики

Ново

Поврзани производи