.

.

New
600W Ветерна Турбина 24v Хоризонтални Оски Генератор На Ветер Со MPPT Контролер За Домашна Употреба Бесплатна Енергија

600W Ветерна Турбина 24v Хоризонтални Оски Генератор На Ветер Со MPPT Контролер За Домашна Употреба Бесплатна Енергија

DEN 7999.84

Износот
Залиха

Сечила со користење на нова уметност на прецизно обликување со вбризгување, усогласени со оптимизирана аеродинамична форма и структура,кои го подобруваат искористувањето на енергијата на ветерот и годишното производство. Тело на лиење алуминиумска легура, со 2 лежишта се вртат, што го прави да преживее посилен ветер и да работи побезбедно. Патентиран генератор на наизменична струја со постојан магнет со специјален статор, ефикасно го намалува вртежниот момент, добро одговара на тркалото на ветерот и генераторот и обезбедува перформанси на целиот систем. Лесна инсталација, цевка или прирабничка врска опционално. Ниска брзина на стартување, 6 сечила опционални за различни области на брзина на ветерот,голема искористеност на енергијата на ветерот. Номинална Моќност(w) : 600w Максимална Моќност(w) : 650w Номинален Напон(v) : 24v Сечила должина(mm) : 580 Врвна нето тежина(kg) : 10 дијаметар на тркалото на ветерот(m) : 1,3 Номинална брзина на ветерот(m/s) : 13m/s стартување брзина на ветерот : 1,3 m/s брзина На преживување на ветерот : 40m/s генератор : 3 фаза постојан магнет синхронизиран работен век на Генераторот : Повеќе од 20 години Лежиште : Hrb Или за сечилата За нарачка Материјал : материјал Од Најлонска обвивка : постојан магнет Од Легура НА АЛУМИНИУМ : материјал систем за контрола на ретка Земја ndfeb : подмачкување со електромагнет : подмачкување маснотии работна температура : -40 до 80.

Декларираните карактеристики

Ново

Поврзани производи