.

.

New
Секач за мелење на мелење на слот за слот 4 мм сечење на длабочина од 3 мм 4мм Шанк Слики карбид титаниум обложени 4 флејти за легура од не'рѓосувачки челик

Секач за мелење на мелење на слот за слот 4 мм сечење на длабочина од 3 мм 4мм Шанк Слики карбид титаниум обложени 4 флејти

DEN 3.33

Износот
Залиха

Материјал - Цврстиот секач за мелење на карбид Т -слот има голема цврстина (HRC92), добра цврстина, отпорност на абење, отпорност на свиткување и отпорност на топлина. Правилно намалување на брзината на сечење и добиточната храна може да го продолжи животот на секачот за мелење. Широко се користи за мелење и сечење не'рѓосувачки челик, леано железо, челик со алатки, легура челик, бакар, алуминиум, композитни материјали, итн. Колку е подолга должината на алатката стегната од чак, толку подобро. Додадете течност за сечење за да го заштитите работ на сечење и да го направите сечење побрзо кога работите. Широко се користи за мелење и сечење не'рѓосувачки челик, леано железо, челик со алатки, легура челик, бакар, алуминиум, композитни материјали, итн. Ако должината на стегањето е пократка, треба да ја намалите стапката на добиточна храна и брзината на сечење за да ги намалите вибрациите и да го продолжите животот на алатката. Широко се користи за мелење и сечење не'рѓосувачки челик, леано железо, челик со алатка, легура челик, бакар, алуминиум, композитни материјали, итн. Карактеристики - Остриот највисок раб обезбедува непречено сечење, не е лесно да се пробие. Правилно намалување на брзината на сечење и добиточната храна може да го продолжи животот на секачот за мелење. Обвивката со титаниум обезбедува одлична отпорност на корозија, во голема мерка ја подобрува отпорноста и цврстината на абењето и го намалува коефициентот на триење. Правилно намалување на брзината на сечење и добиточната храна може да го продолжи животот на секачот за мелење.

Декларираните карактеристики

Ново

Поврзани производи