.

.

New
Froiny 1Set Алуминиум легура мотор за менување на моторни алатки за отстранување на влечење поставени за делови од Pinion на мотор на Helicopter RC

Froiny 1Set Алуминиум легура мотор за менување на моторни алатки за отстранување на влечење поставени за делови од Pinion на

DEN 1561.60

Износот
Залиха

Вклучува 5 пинови за дијаметар на моторната вратило 0,9мм*1,1,75мм*2,1,9мм*1,2,8 мм*1, погоден за мини мотори на РЦ хеликоптер, авион или. Крпување на моторот во таблата за пливање и преместете се за да ја повлечете моторната вратило усогласена. Изберете ја што треба да се повлечете, приклучете ја рачката за ротација, затегнете ги завртките (Забелешка : Постојат трки со платформа, завртките не треба да бидат премногу тесни). Боја : Сребрена материјал : Алуминиумска легура : Како што е прикажано, содржина на пакет : 1 * Алатки за отстранување на влечење на моторниот пинион, поставувано горенаведената содржина на пакетот, другите производи не се вклучени.Инсталирајте ја рачката на менувачот во заградата за ротација и опремените табли за пливање. Ротира активна рачка како во насока на стрелките на часовникот, извлечете ја моторната опрема. Инсталирајте ја рачката на менувачот во заградата за ротација и опремените табли за пливање. Крпување на моторот во таблата за пливање и преместете се за да ја повлечете моторната вратило усогласена. Грешката дозволена за мерење е +/- 1-3см.

Декларираните карактеристики

Ново

Поврзани производи