.

.

New
Моќност Стоп ЕСК6603 Фронт Евро-Стоп Кочница Комплет Мерцедес

Моќност Стоп ЕСК6603 Фронт Евро-Стоп Кочница Комплет Мерцедес

DEN 2.67

Износот
Залиха

Комплетот За Сопирање Евро-Стоп ги исполнува Европските барања ЗА Сертификација ECE-R90, обезбедувајќи еквивалентни перформанси на OE.Ece-R90 сертифицирани компоненти за да се обезбеди оем перформанси и безбедност. ECE-R90 Е Европски регулаторен стандард за индустријата за сопирање, бара тестирање на секоја компонента на сопирачката за да се осигура дека одговара на oem одговара и функционира. ECE-R90 ги гарантира истите перформанси како и оригиналната компонента на сопирачката на опремата. Комплетот За Сопирачки Еуро-Стоп е дизајниран да ги исполнува строгите стандарди ECE-R90 кои обезбедуваат перформанси и безбедност НА OEM. За европскиот сопственик на автомобил кој ужива во квалитетот на возењето и не би променил ништо. Роторите на диск сопирачките се фрлаат со Употреба на металургија Со Висок Јаглерод, обезбедувајќи највисок коефициент на триење за зголемени перформанси, оптимизирање на топлинската спроводливост за отпорност на термичко нарушување и пукање и подобрување на коефициентот на амортизација за да се намали пискањето. Комплетот за сопирачки Еуро-Стоп вклучува ротори Со Висок Јаглерод, влошки За Пагидни сопирачки, сензори БОУА и Еквивалент На Ое Европски Хардвер за да се осигура дека перформансите ќе ги исполнат вашите очекувања. Комплетот за сопирачки Еуро-Стоп е за оние кои бараат оригинален квалитет на нивото на опремата.

Декларираните карактеристики

Ново

Поврзани производи