.

.

New
Милениум-Филтри Мн-ДВД20015Ф10В Филтрец Хидрауличен Филтер, Директна Размена, Плисирани Микроглас Медиуми, Големина На Задржување На Честички од 10 €m, Максимален Прит

Милениум-Филтри Мн-ДВД20015Ф10В Филтрец Хидрауличен Филтер, Директна Размена, Плисирани Микроглас Медиуми, Големина На Задржување

DEN 2.33

Износот
Залиха

Произведено ВО МИЧИГЕН САД. Видовите медиуми за филтрирање што се користат зависат од апликацијата и се компатибилни со производот ОЕМ. Обезбедува супериорна заштита од честички. Милениумски Филтри хидрауличните касети се изградени за да обезбедат супериорна заштита од честички и контаминација што може да резултира со неефикасност и застој. Правилните нивоа на чистота на течности се клучни за компонентите во протокот на хидраулична течност. Видовите медиуми за филтрирање што се користат зависат од апликацијата. Милениумските Филтри користат медиуми од микроглас, мрежа од нерѓосувачки челик или хартиени медиуми. Оценките на микроните се движат од 250 микрони до 1 микрон. Овие хидраулични касети се од суштинско значење за намалување на оперативните трошоци.

Декларираните карактеристики

Ново

Поврзани производи