.

.

New
Комплет за Лице против Стареење аниелуз / Комплет За Лице Против Стареење Аниелуз

Комплет за Лице против Стареење аниелуз / Комплет За Лице Против Стареење Аниелуз

DEN 2.67

Износот
Залиха

Со Витамин Е и растителни масла богати со незаситени масни киселини. Ја зајакнува природната функција на бариерата на кожата, брзо се шири и апсорбира. Со примена на нормална масажа, еластичноста на кожата ќе се подобри, спречувајќи предвремено стареење, појава на линии на изразување и стрии на кожата. Како да се користи : во утринските часови со чисто лице со прсти, давајќи нежна масажа. Во вечерните часови може да се користи за отстранување на шминка од очите. Можете да го користите и на целото тело. Важно : АКО ИМАТЕ ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА, или ако сте имале несреќна реакција на производите за убавина во минатото, треба да НАПРАВИТЕ ТЕСТ за АЛЕРГИЈА пред да го користите производот. Препорачуваме примена на мала количина на задниот дел на колената или во близина на глуждот и почекајте неколку часа. Обично, алергиските реакции ќе се појават во рок од 24 часа, но може да траат и до 72 часа. Доколку не предизвикува никаква реакција, безбедно е да го користите производот.

Декларираните карактеристики

Ново

Поврзани производи