.

.

New
Оптека 650-2600мм Висока Дефиниција Телефото Зум Леќа За Sony Alpha E-Mount a7r, a7s, a7, a6000, a5100, a5000, a3000, NEX-7, NEX-6, NEX-5T, NEX-5N, NEX-5R И NEX-3N Дигитални Огледални Камери

Оптека 650-2600мм Висока Дефиниција Телефото Зум Леќа За Sony Alpha E-Mount a7r, a7s, a7, a6000, a5100, a5000, a3000, NEX-7,

DEN 1.33

Износот
Залиха

Вклучениот телеконвертер Оптека 2х ефикасно го удвојува вашиот зум претворајќи ја оваа леќа во Супер Телефото од 650-2600мм! Напредокот во оптичките очила со ултра висок индекс / ниска дисперзија, новите материјали за барел и егзотичните премази против рефлексија, заедно со најновите во компјутерски потпомогнат дизајн / компјутерски потпомогнато производство, се комбинираат за да произведат леќи со невиден квалитет. Објективот за супер телефото зум Со висока дефиниција Оптека 650-1300мм е совршен и за професионален и за аматерски фотограф. РАЧНО ФОКУСИРАЊЕ : оваа леќа има претходно поставени f-запирања што одговараат на фокусната должина на која снимате. 650-1300мм леќа, 2х мултипликатор, торба за носење, капачиња за леќи и 10 годишна гаранција вклучени. Индекс за растојание и скала на дијафрагмата е испишан на цевката на објективот за да се координираат фокусната должина и отворот. ЦВРСТА КОНСТРУКЦИЈА : Целосното метално тело и задниот држач овозможуваат оваа леќа да издржи абење многу подобро од пластичните леќи додека командува со цврсто, цврсто чувство при употреба.

Декларираните карактеристики

Ново

Поврзани производи