.

.

New
ЛАБЕЛМАСТЕР ЗВР41805 УН 1805 Корозивен Хазмат Плакар, Отстранлив Винил

ЛАБЕЛМАСТЕР ЗВР41805 УН 1805 Корозивен Хазмат Плакар, Отстранлив Винил

DEN 350.40

Износот
Залиха

ОН 1805 Корозивни Плакати. Материјал : Отстранлив Винил. Произведено во САД. Обезбедете ја вашата целосна усогласеност при транспорт на фосфорна киселина со Корозивните Плакати На Етикетата На Он 1805. Претходно испечатени со четирицифрен Број НА ОН, овие точки плакати се она што ви треба За испорака На Фосфорна Киселина и исполнување на барањата од 49 CFR 172.500 за домашни и меѓународни пратки на опасни материјали по автопат, железница и вода. Тие се отпечатени на високо издржлив отстранлив винил кој е идеален за ограничена временска употреба и може да се отстранат со малку или без остатоци. Бела и црна, овие плакати Од Класа на Опасност 8 273 х 273мм и се продаваат во пакувања од 25 или случаи од 900.

Декларираните карактеристики

Ново

Поврзани производи