.

.

New
Неутрогена Возраст Штит Антиоксиданс Лице Лосион Сончање со ШИРОК Спектар ЗАШТИТЕН ФАКТОР 70, Масло-Слободен &засилувач; Не-Комедогени Навлажнувачки Сончање За Да ?

Неутрогена Возраст Штит Антиоксиданс Лице Лосион Сончање со ШИРОК Спектар ЗАШТИТЕН ФАКТОР 70, Масло-Слободен &засилувач; Не-Комедогени

DEN 825.60

Износот
Залиха

Нашата крема за сончање против стареење ги блокира УВБ зраците што горат и помага да се спречат зраците на стареење НАV да навлезат во површинските слоеви за длабока клеточна заштита. Повторно нанесете по 80 минути пливање или потење, веднаш по сушењето со крпа и најмалку на секои 2 часа. Повторно нанесувајте често за време на активности на отворено, особено по пливање, потење или користење крпа. Помогнете да ја одржите вашата кожа заштитена од оштетување НА УВ зраците со Неутрогена ВОЗРАСТ Штит Антиоксидантен Лосион За Лице Крема за Сончање со ЗАШТИТЕН ФАКТОР со ШИРОК Спектар 70. Кога се користи како што е наведено со други мерки за заштита од сонце, нашата крема за сончање може да помогне да се намали ризикот од рак на кожата и рано стареење на кожата предизвикано од сонцето. Излегување? Прикриј се. Хелиоплекс, технологија за сончање со заштита Од Bro/УВБ СО Широк Спектар, ја штити кожата шест слоја длабоко од штетните зраци на сонцето. Одликувајќи се со клинички докажана мешавина на моќни антиоксиданси за борба против знаците на стареење, оваа лесна чиста крема за сончање помага да се одржи младешкиот изглед на кожата. (Без разлика дали купувате или скијате, постои крема за сончање што е соодветна за вас.

Декларираните карактеристики

Ново

Поврзани производи